Psychotesty
Poznań
ul.Mławska 12
Pracownia Badań Psychologicznych AlB Aleksander Bąk
Luboń k. Poznania
Poniatowskiego 41

Tel.724 230 500

Kliknij i umów badania

Tel.724 230 500

Menu Kliknij w jeden z obrazków i dowiedz się więcej o konkretnych badaniach

Pracownia psychologiczna oferuje także badania psychologiczne kierowców ubiegających się o przywrócenie prawa jazdy.
Psychotesty wymagane są tutaj w związku z wcześniejszym prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości (po alkoholu) lub w przypadku przekroczenia przez kierowcę dopuszczalnej prawem liczby punktów karnych. Aby ponownie otrzymać prawo jazdy, trzeba przejść z wynikiem pozytywnym badania psychotechniczne.
Kierowca otrzymuje skierowanie na badanie psychotechnizne z Wydziału Komunikacji lub ze Starostwa. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku kierowców będących sprawcami wypadków, w których byli zabici lub ranni.

Psychotesty kierowcy powinni wykonać w tym przypadku w ciągu 30 dni od otrzymania decyzji o skierowaniu na badania psychologiczne. W przypadku gdyby kierowca nie zgadzał się z orzeczenim wydanym w takiej sytuacji, może odwołać sie od decyzji psychologa transportu. Wówczas kolejne psychotesty przeprowadza WOMP.

Badania psychologiczne przeprowadzane w celu odzyskania prawa jazdy po ich utracie mają na celu sprawdzenie czy kierowca jest w stanie prowadzić pojazd samochodowy zachowując bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w szczególności w obliczu powodów, dla których prawo jazdy zostało takiej osobie zabrane.

Na psychotesty weź ze sobą:

Jeśli checie się Państwo więcej dowiedzieć na temat przeprowadzanych przez nas psychotestów, zapraszamy do kontaktu telefonicznego.